Fotomiastikon.pl

Fotomiastikon to  projekt w ramach którego powstaje zbiór warszawskich fotografii.  Jego centralnymi elementami są fotoblog www.fotomiastikon.pl oraz galeria fotografii – Galeria Jabłkowskich

Każdy zainteresowany udziałem w projekcie rejestruje się w serwisie www.fotomiastikon.pl i publikuje w nim swoje warszawskie fotografie opatrzone tytułem i opisem. Mogą one przedstawiać  zarówno codzienne życie miasta, jak wydarzenia niecodzienne, sytuacje oficjalne i osobiste, architekturę miasta, ludzi miasta, miejsca znane i nieznane. Serwis daje możliwość przeglądania, oceniania i komentowania zdjęć.

Najlepsze zdjęcia zamieszczane w internecie prezentowane są w Galerii Jabłkowskich (Chmielna 21, w podwórzu). Jednorazowo eksponowanych jest około 30 fotografii na tablicach o  formacje A0. Wystawa aktualizowana jest każdego 1 dnia miesiąca - 10 najdłużej  eksponowanych zdjęć zastępowanych jest 10 nowymi.  O doborze prac decyduje  jury w skład którego wchodzi grupa profesjonalnych fotografików współpracujących z Galerią Jabłkowskich.

Projektowi Fotomiastikon w Galerii Jabłkowskich towarzyszą konkursy, warsztaty i plenery fotograficzne, koncerty i projekcje filmowe.

Projekt Fotomiastikon jest przedsięwzięciem non-profit  realizowanym  przez firmę Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, Stowarzyszenie Przyjaciół DTBJ, oraz grupę wolontariuszy  pod patronatem Warszawskiego Okręgu ZPAF.

zgłoś zdjęcie


AKTUALNOŚCI

Wystawa (nie)codzienne kolektywu flanersi
24/09/2016
Flanersi to nowy kolektyw fotografów ulicznych, w skład którego wchodzą: Joanna Grochala, Karina Krystosiak, Justyna Zawadzka oraz Michał Czarnecki. Serdecznie zapraszamy do Galerii Jabłkowskich w Warszawie w podwórzu kamienicy przy Chmielnej 21, na pierwszą wystawę kolektywu pt. (nie)codzienne.
Pokaż sie u Jabłkowskich
01/12/2015
Drodzy Fotografowie, Z uwagi na wciąż rosnące zainteresowanie fotografią, chcielibyśmy udostępnić nasza Galerię artystom, którzy pragną zaprezentować swoje prace.
Noc Muzeów w Galerii Jabłkowskich!
11/05/2015
Zapraszamy na tegoroczną Noc Muzeów! Na plenerowe Kino pod Minogą zapraszają Stowarzyszenie Gwara Warszawska i Galeria Jabłkowskich. Podczas wieczoru wiele atrakcji.

Fotomiastikon on Facebook