Organizatorzy

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy S.A.

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy to rodzinna firma, której historia sięga roku 1884. Od 1914 firma prowadziła swoją działalność handlową w Domu Towarowym przy ulicy Brackiej 25, który przez kilkadziesiąt lat funkcjonowania pozostawał największym obiektem handlowym w Polsce i jednym z większych w europie. Działania DTBJ słynęły nie tylko z rozmachu i wyników ekonomicznych, ale również z etosu rzetelnego kupiectwa. W 1951 roku firma została znacjonalizowana. W efekcie zabiegów rodziny Jabłkowskich w 1996 roku firma wróciła do rejestru handlowego.

Obecnie firma zarządza odzyskaną Kamienicą Jabłkowskich przy ul. Chmielnej 21 i prowadzi działania prawne w celu odzyskania nieruchomości przy ulicy Brackiej 25. W nawiązaniu do przedwojennych tradycji firma animuje i wspiera szereg działań o charakterze kulturalnym.

Więcej: www.dtbj.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół DTBJ

Stowarzyszenie Przyjaciół DTBJ powstało w 2004 roku. Jego działania mają m.in. na celu podtrzymanie i odtwarzanie pamięci o przedwojennej Warszawie i tradycjach Firmy Dom Towarowy Bracia JAbłkowscy, oraz animowanie i realizowanie działań o charakterze kulturalnym związanych z Warszawą. Od początku swojej działalności Stowarzyszenie współpracuje z Firmą DTBJ. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem była organizacja w grudniu 2004 seminarium z okazji 120 lecie Firmy. Od 2004 roku Stowarzyszenie wspólnie z DTBJ prowadzi w podwórzu kamienicy przy ulicy Chmielnej 21 Galerię Jabłkowskich.

Galeria Jabłkowskich

Galeria Jabłkowskich mieści się w podwórzu Kamienicy Jabłkowskich przy ulicy Chmielnej 21 w Warszawie. Swoja działalność rozpoczęła w 2004 roku w nawiązaniu do przedwojennych tradycji firmy Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, która obok działalności handlowej proponowała warszawiakom udział w szeregu przedsięwzięć  charakterze kulturalnym. 


W galerii prezentowane są wystawy fotografii o zróżnicowanej tematyce. Cześć spośród ponad 50 wystaw zorganizowanych do 2010 roku poświęconych była przedwojennej i współczesnej Warszawie.  Poza wystawami w galerii organizowane są warsztaty fotograficzne, występy muzyczne. Galeria współpracuje  m.in z warszawskim okręgiem ZPAF.

Od 15 maja 2010 roku w Galerii Jabłkowskich realizowany jest projekt "Fotomiastikon - warszawski fotoblog" (fotomiastikon.pl)

Galeria otwarta jest codziennie od godziny 7 do 22. Wstęp na wszystkie przedsięwzięcia organizowane w Galerii Jabłkowskich jest bezpłatny.

zgłoś zdjęcie


AKTUALNOŚCI

Wystawa (nie)codzienne kolektywu flanersi
24/09/2016
Flanersi to nowy kolektyw fotografów ulicznych, w skład którego wchodzą: Joanna Grochala, Karina Krystosiak, Justyna Zawadzka oraz Michał Czarnecki. Serdecznie zapraszamy do Galerii Jabłkowskich w Warszawie w podwórzu kamienicy przy Chmielnej 21, na pierwszą wystawę kolektywu pt. (nie)codzienne.
Pokaż sie u Jabłkowskich
01/12/2015
Drodzy Fotografowie, Z uwagi na wciąż rosnące zainteresowanie fotografią, chcielibyśmy udostępnić nasza Galerię artystom, którzy pragną zaprezentować swoje prace.
Noc Muzeów w Galerii Jabłkowskich!
11/05/2015
Zapraszamy na tegoroczną Noc Muzeów! Na plenerowe Kino pod Minogą zapraszają Stowarzyszenie Gwara Warszawska i Galeria Jabłkowskich. Podczas wieczoru wiele atrakcji.

Fotomiastikon on Facebook