AktualnościNoc Muzeów w Galerii Jabłkowskich!

16 maja 2015 roku Stowarzyszenie Gwara Warszawska i Galeria Jabłkowskich zapraszają do plenerowego „Kina pod Minogą”. W programie pokaz filmu „Gangsterzy i filantropi”, mini - warsztaty gwary warszawskiej, koncerty Ferajny z Hoovera i Heńka Małolepszego, a także wernisaż warszawskich fotografii.

Kino pod Minogą to letnie kino „pod chmurką” w samym sercu Warszawy. W ramach wydarzenia prezentowane są wyjątkowe filmy, które przybliżą warszawski folklor, kulturę i gwarę – jednym słowem filmy z „warsiaskiem sznytem”! Podczas „Kina pod Minogą” można również skosztować warszawskich przysmaków, potańczyć przy dźwiękach starych szlagierów, wziąć udział w mini-warsztatach gwary i licznych konkursach. I edycja tegorocznego Kina już w Noc Muzeów – 16 maja.

Galeria Jabłkowskich to działająca od 10 lat plenerowa galeria fotografii na dziedzińcu kamienicy Jabłkowskich przy Chmielnej 21. W tym roku na Noc Muzeów przewidziano wernisaż wystawy amatorskich fotografii miasta nadesłanych na konkurs „Warszawa jest klawa” poprzez portal Fotomiastikon.pl

Program:

18.30 Heniek Małolepszy koncert w klimacie

20.00   pokaz filmu „Gansterzy i filantropi”  komedia z 1962 roku, reż. Jerzy Hoffman.

Komedia składa    się z dwóch oddzielnych opowieści (część pierwsza: Profesor, druga:    Alkoholomierz), połączonych wspólną fabułą.

21.30   Mini warsztaty gwary warszawskiej

22.00   Koncert Ferajny z Hoovera

oraz    wernisaż wystawy fotograficznej „Warszawa jest klawa”.

ZAPRASZAMY, Chmielna 21, wstęp wolny.

 Plakat Noc Muzeow O.K.jpg

zgłoś zdjęcie


AKTUALNOŚCI

Wystawa (nie)codzienne kolektywu flanersi
24/09/2016
Flanersi to nowy kolektyw fotografów ulicznych, w skład którego wchodzą: Joanna Grochala, Karina Krystosiak, Justyna Zawadzka oraz Michał Czarnecki. Serdecznie zapraszamy do Galerii Jabłkowskich w Warszawie w podwórzu kamienicy przy Chmielnej 21, na pierwszą wystawę kolektywu pt. (nie)codzienne.
Pokaż sie u Jabłkowskich
01/12/2015
Drodzy Fotografowie, Z uwagi na wciąż rosnące zainteresowanie fotografią, chcielibyśmy udostępnić nasza Galerię artystom, którzy pragną zaprezentować swoje prace.
Noc Muzeów w Galerii Jabłkowskich!
11/05/2015
Zapraszamy na tegoroczną Noc Muzeów! Na plenerowe Kino pod Minogą zapraszają Stowarzyszenie Gwara Warszawska i Galeria Jabłkowskich. Podczas wieczoru wiele atrakcji.

Fotomiastikon on Facebook